Conferință dna. Elena Murariu - 10 mai 2015

  • Posted on: 20 February 2016
  • By: paul

Vă invităm la o întâlnire despre

« Sfinţii  martiri Brâncoveni »

cu doamna

Elena Murariu  -

unul dintre cei mai însemnaţi iconari români de astăzi.

« La aniversarea celor trei sute de ani de la nașterea în ceruri a Brâncovenilor, vă oferim un dar mai  aparte: vi-i oferim pe Sfinți aproape, prin mărturia unuia din cei mai însemnați iconari români astăzi – Elena Murariu. Ascultând-o, vom căpăta încredințarea că Sfinții sunt lângă noi, ne aleg și ne aleargă, ne vânează și ne modelează viețile prin contaminare cu pilda lor neclătinată. O întâlnire ca o oglindă, în care să ne măsurăm, la rândul nostru, râvna, compromisurile, idealurile și dragostea, privindu-i, ochi în ochi, pe Brâncoveni… »

(articolul poate fi citit integral în nr. 67 / august 2014 al revistei Familia ortodoxă)

Vă aşteptăm Duminică,

 10 mai 2015, de la ora 14h00

Română