Întâlnire între prieteni cu dl. Virgiliu Gheorghe, 28 octombrie 2018, de la ora 14:00

  • Posted on: 14 October 2018
  • By: paul

Parohia noastră vă invită la o întâlnire între prieteni despre

 

„Frământările şi bucuriile omului contemporan”

 

cu domnul

 

Virgiliu Gheorghe

 

Domnul Virgiliu Gheorghe  este un cunoscut biofizician, bioetician, autor al unor lucrări de referinţă în domeniul audiovizualului: "Efectele televiziunii asupra minţii omului", "Efectele micului ecran asupra minţii copilului", "Revrăjirea Lumii- sau de ce nu mai vrem să ne desprindem de televizor", "Ştiinţa şi războiul sfârşitului lumii", şi coordonator al revistei "Familia ortodoxă".  A susţinut zeci de conferinţe şi a avut numeroase apariţii TV, privind în special efectele televiziunii asupra minţii umane şi importanţa familiei creştine în societatea contemporană. Numeroasele proiecte pe care le-a iniţiat sunt tot atâtea mărturii în Hristos.

 

Vă aşteptăm Duminică, 28 octombrie 2018 , de la ora 14h00

Adresa noastră:

Sint-Jansbergsteenweg 44A, 3040 HULDENBERG (Loonbeek)

 

Română
Tags: